Masters of Second-guessing

1 I’m Gone 2:56
2 Hold, Don’t Fall 4:58
3 The Simplest Of Truths 4:07
4 That’s What It’s All About 4:50
5 So Naive 4:46
6 A Hit For The Radio 3:48
7 Peace Of Mind 4:23
8 Twist And Turn 4:56
9 Paths, Choices And Irresistible Mistakes 4:13

MASTERS OF SECOND-GUESSING

Od jakiegoś czasu Cinemon łączy garaż i pop- słowo, na dźwięk którego rokendrolowcy dostają wysypki. Jest brudno i momentami hałaśliwie, ale w swej esencji jest to album absolutnie piosenkowy. Cinemon na Masters of Second-guessing to nadal nieco zakurzony rock’n’roll, choć tym razem wyraźnie zwrócony w stronę zachodniego wybrzeża USA lat 90-tych.

Po wypieszczonym Perfect Ocean, Cinemon dojrzał do płyty… spontanicznej. Większość materiału na Masters… nagrana została na tzw. setkę, w ciągu kilku dni w podwrocławskim The Rolling Tapes. Miks, który w przypadku poprzedniej płyty zajął wiele miesięcy, tym razem zrobiony został praktycznie za pierwszym podejściem przez Marka Rainsa ze Station House Studio w Los Angeles.

“Było to spore wyzwanie bo jesteśmy perfekcjonistami – z natury lubimy czepiać się szczegółów i ciągle wracać, by coś poprawić. Tym razem świadomie zdecydowaliśmy się tego nie robić, tylko iść do przodu. Takie podejście lepiej oddaje to, jak brzmimy na żywo i… lepiej też oddaje prawdziwe życie”.

O tym właśnie jest ten album: zarówno o dojrzałej akceptacji tego, że pewnych rzeczy nie da się zmienić, niemożności poprawienia nieidealnej przeszłości, jak i o mierzeniu się z paniczną potrzebą powrotów. Ostatecznie – o ruszeniu w dalszą podróż.

“Tytułowymi ‘mistrzami gdybania’ jesteśmy trochę my sami, ale też każdy, kto pomyślał kiedyś ‘powinienem był wybrać inaczej’. Masters of Second-guessing to kilka numerów, którymi chcemy pokazać, że są lepsze sposoby na życie niż ciągłe wątpliwości”.

Czas trwania: 39 minut
Produkcja: Marek Szwarc, Cinemon
Realizacja: Marek Szwarc @ The Rolling Tape Studios, Srebrna Góra, Wrzesień 2015
Realizacja wokalu: Michał Wójcik @ SkładMuzyczny.pl, Kraków 2016
Miks: Mark Rains @ Station House Studio, Los Angeles 2016
Mastering: Paweł „Bemol” Ładniak
Teksty: Michał Wójcik
Muzyka: Michał Wójcik, Kuba Pałka, Jacek Świegoda
Okładka/foto: Dominika Filipowicz
Data wydania: 6 październik 2016
Wydawca: Winylowo Records