Muzyka: Cinemon
Słowa: Michał Wójcik
Produkcja: Michał Wójcik
Realizacja: Michał Wójcik, Żółte Studio 2007-2008
Miks: Michał Wójcik
Mastering: Michał Wójcik

Cinemon LP to debiut płytowy zespołu Cinemon. Premiera płyty miała miejsce w lutym 2009, wydana została własnym sumptem w nakładzie około 200 sztuk. Do dziś zresztą nakład nie został wyczerpany (leżakuje w kawałkach u Michała i u Kuby). Dokładnie z tego powodu CD pierwszej płyty uchodzą za białe kruki, zwłaszcza że było co najmniej trzy różne wersje masteringu, z którym „problemy” były zapowiedzą tego co miało czekać zespół już zawsze 😉

Płyta zawiera materiał, który powstawał w pierwszej fazie działania zespołu (2005- ), kiedy to jeszcze Cinemon grał w składzie z basistką (Karoliną Czerską), oraz gitarzystą (Lechem), a Michał broń boże nie miał śpiewać. Jedynie ostatni utwór – Nobody Knows – skomponowany został już w składzie z Mariuszem Sitko na basie (a bez Karoliny i Lecha).

Rejestrowanie nagrań trwało od lata 2007 do zimy 2008, a odbywało się głównie w warunkach domowych (nie licząc partii bębnów, które zostały zarejestrowane w Żółtym Studio (RIP) w Jaśle). Za produkcję, miks i mastering, po różnych przygodach, ostatecznie odpowiada Michał, stąd ilość czasu potrzebna na sfinalizowanie płyty.

Patronat nad płytą objął Megatotal.pl, ProgRock.org oraz Mały Leksykon Wielkich Zespołów radia Alfa.